683010-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Defibrillatorer Region Skåne
Referensnummer: 2022-O002961
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att täcka Region Skånes behov av halvautomatiska och multifunktionella defibrillatorer samt elektroder till upphandlade defibrillatorer samt Region Skånes behov av AED/Hjärtstartare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33182100 Defibrillator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen