2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för drift och underhåll
Beskrivning: Halmstads kommun avser upphandla ett IT-system för att hantera drift- och underhållsprocessen inom kommunens olika områden såsom exempelvis park och gata.
Intern identifierare: KS 2024/00103
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: UHD: System för drift och underhåll