683177-2023 - ResultatSverige-Södertälje: Markanläggning för parker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1177 Utförandeentreprenad Marenplan i Södertälje
Referensnummer: TI 2022-1177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236250 Markanläggning för parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser upprustning av Marenplan i Södertälje med ny kaj, anläggning av ny fontän samt ledningsarbete.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45316100 Installation av utomhusbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen