2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontorsmaterial (2025)
Beskrivning: Försvarsmakten har för avsikt att upphandla standardsortiment inom området Kontorsmateriel till myndigheterna Försvarsmakten och FMV. Myndigheterna har en rikstäckande och bred verksamhet som är utspridda i landet och därmed behov av rikstäckande distribution av nämnda varor/produkter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119804:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel