2. Förfarande
Förfarande
Titel: E-arkiv
Beskrivning: Upphandlingen avser ett system för e-arkivering samt åtagande gällande drift, support, underhåll, vidareutveckling, konfiguration för driftsättning med mera.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72252000 Dataarkivering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132169:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd