2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mindre lastbil till gatuavdelningen, elfordon
Beskrivning: På uppdrag av samhällsbyggnadsförvaltningen inbjuder Tranås kommuns upphandlingsenhet till anbudsgivning på en (1) st mindre lastbil, elfordon, totalvikt ca 5000 kg, enligt detta upphandlingsdokument inkl. bilagor. Upphandlingen innehåller också en option gällande förvaring inuti skåp, se upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: UH24-029
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142000 Kranbilar och dumprar, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Fordon