Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Licenspartner
Referensnummer: A2022-32-309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22456000 Licenser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser licenspartner, programförsörjning och därtill kopplade konsulttjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22456000 Licenser, 48000000 Programvara och informationssystem, 48218000 Programvara för licenshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen