Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Överföringsledning Alster-Välsviken
Referensnummer: TFN 2019-2645
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet omfattar överföringsledningar, spillvatten och vatten på en sträcka av ca. 1750 meter från Alster till Välsviken, Karlstad. Diametrar mellan 250 till 450 mm.
Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen