683467-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård och cafeteria tjänster
Referensnummer: 7515-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Västerbottens län genomför en upphandling gällande Lokalvårdstjänst samt skötsel av cafeterian i myndighetens lokaler, Storgatan 71 B Umeå. Länsstyrelsen saknar egen lokalvårdsorganisation och cafeteria personal därigenom upphandlas tjänsten.