2. Förfarande
Förfarande
Titel: Glasmästeritjänster
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla glasmästeritjänster i form av reparationsarbeten, intäckningar och underhållsarbeten, se kravspecifikation i punkt 1.3 Kravspecifikation. Det ingår även jourservice dygnet runt. Upphandlingen omfattar inte sådana objekt som föregåtts av särskild entreprenadupphandling. Beställaren har avtal med bevakningsföretag som utanför ordinarie arbetstid kan utföra en tillfällig täckning av skadade fönster. Dock kan det vid större skador bli aktuellt för leverantören att hjälpa till.
Intern identifierare: 2023-95
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45441000 Glassättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Lägsta pris