Huvudsaklig CPV-kod 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett ramavtal som omfattar leverans av säkerhetstekniska lösningar, passagesystem och låssmedstjänster samt underhåll och utbildning kopplat till dessa.