68350-2017 - ResultatSverige-Umeå: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Moduluppställning By 3 C Norrlands universitetssjukhus.
Referensnummer: VLL 984-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uppförande och köp av moduler för uppställning i anslutning till by 3A (Västra entrén) vid Norrlands universitetssjukhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen