683522-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal Bad-, idrotts- och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Bad-, idrotts- och anläggningsarbeten
BeskrivningRamavtal avseende Bad-, idrotts- och anläggningsatbeten till Kultur och Fritidsförvaltningen, Lunds kommun.
Intern identifierareKU 2024/0282
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng, 45212221 Anläggningsarbete för anläggningar för idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del - Anbudsformulär