2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flytt- och magasinering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende att utföra flyttning, packning och magasinering av möbler och bohag vid evakuering av lägenhet/lägenheter samt lägenhetsförråd till av Mimer anvisad lägenhet/lägenheter inom Västerås stad inklusive Hökåsen och Skultuna.
Intern identifierare: 202634
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63120000 Lagring och magasinering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Flytt & Magasinerings tjänster
Intern identifierare: 1890358-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Prövning av anbudsgivare
Beskrivning: Anbudsgivare prövas mot angivna uteslutningsgrunder och kvalificeringskrav. Endast leverantörer som uppfyller samtliga obligatoriska krav och bedöms ha tillräcklig ekonomisk, teknisk och yrkesmässig kapacitet kommer att få sina anbud utvärderade.
Intern identifierare: 1890359-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Egenförsäkran
Beskrivning: Anbudsgivaren ska genom egenförsäkran bekräfta att denne uppfyller ställda kvalificeringskrav och att det inte föreligger några uteslutningsgrunder enligt LOU.
Intern identifierare: 1890360-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Prövning av anbud
Beskrivning: Ifylls av alla anbudsgivare.
Intern identifierare: 1931422-3