683554-2023 - ResultatSverige-Huddinge: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift, Underhåll och Service av Hissar
Referensnummer: HB/2023:27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Huge Bostäder genomför denna upphandling som en samordnad upphandling
där Huddinge Samhällsfastigheter och Huge Bostäder är avropsberättigade parter.
Upphandlingen avser drift, service och underhåll av hissar (ca. 450 st) inom beställarens fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser drift, service och underhåll av hissar, inom beställarens fastighetsbestånd.