68358-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Smedtjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MKB Ramavtal Smidesarbeten
Referensnummer: 2020MKB-228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71550000 Smedtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för smidesarbeten avseende reparations- och underhållsarbeten. Uppdragen varierar och kan bland annat vara att svetsa galler och grindar, reparera och montera metaller, svetsa gångjärn och portar, glödga med eld och montagearbeten. Uppdragen kan avse arbeten
Både inom- och utomhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262670 Metallbearbetning, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen