683627-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Auktoriserade revisorer till stadens bolag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Auktoriserade revisorer till stadens bolag
Beskrivning: Helsingborgs stad upphandlar auktoriserade revisorer för räkenskapsrevision av stadens bolag och bolagskoncerner. Uppdraget omfattar löpande revision, rapportering och avrapportering samt vid behov tillkommande revisionsnära uppdrag.
Intern identifierare: 57/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: .
Intern identifierare: Auktoriserade revisorer till stadens bolag