683655-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Energi och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultuppdrag - Installation av solceller
Referensnummer: N230-1313/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalnämnden har som mål satt upp att 50% av Lokalförvaltningens elbehov ska täckas med egenproduktion från solceller år 2030.
Detta uppdrag avser konsultstöd för utarbetande av rambeskrivningar vid avrop mot ett ramavtal för leverans och installation av solceller. En konsultinsats som löpande kan avropas för att utarbeta tekniskt underlag vid avrop, vara tekniskt stöd i solcellsprojekt samt att ta fram tekniska krav för Lokalförvaltningens solcellsinstallationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen