683688-2022 - ResultatSverige-Arlöv: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeriprodukter
Referensnummer: 22/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Burlövs kommun, Lomma kommun, och Svedala kommun nedan, beställaren, inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende upphandling mejeriprodukter.
Varorna är avsedda för tillagnings- och mottagningskök inom skola, förskola, fritidshem, äldreomsorg och övrig kommunal verksamhet. Distribution av varor till beställarna ingår i uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15550000 Blandade mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen