683740-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekttjänster – Arkitekttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArkitekttjänster
BeskrivningStockholm Globe Arena Fastigheter AB (SGAF) inbjuder intresserade aktörer att inkomma med anbud avseende utförande av arkitekttjänster inom SGAF fastighetsbestånd i enlighet med vad som framgår av dessa administrativa föreskrifter och av övriga i förfrågningsunderlaget.
Intern identifierareSGAF 2025/17
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareArkitekttjänster