683844-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivningstjänster inom mervärdesskatt, redovisning och finansiella analyser och metoder
Referensnummer: 22-04064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Rådgivningstjänster inom mervärdesskatt, redovisning och finansiella analyser och metoder:
* Utredning och analys av specifika frågor
* Analys av processer och metoder och framtagande av förslag på nya metoder och angreppssätt vid analys
* Bedömning av tillämpade principer
* Särskilda granskningar
* Utfärdande av skriftliga rapporter
I uppdragsområdet ingår inte lagstadgad revision av Sjöfartsverket eller dess dotterbolag.
Upphandlingsföremål
Rådgivningstjänster inom mervärdesskatt, redovisning och finansiella analyser och metoder inom följande områden:
Utredning och analys av specifika frågor
Analys av processer och metoder och framtagande av förslag på nya metoder och angreppssätt vid analys
Bedömning av tillämpade principer
Särskilda granskningar
Utfärdande av skriftliga rapporter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen