Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räkenskapsrevision Helsingborgs stad
Referensnummer: 050/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar räkenskapsrevision för granskning av Helsingborgs stad i enlighet med Standard för kommunal räkenskapsrevision. Granskning gäller delårsrapport och årsredovisning. Resultat av genomförd granskning ska, dels utgöra underlag för revisorernas prövning av ansvarsfrihet för kommunstyrelsen, dels utgöra underlag för konkreta förslag till förbättringar av stadens verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen