2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal FTN-Antennfästen
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av kompletta fästen alternativt fästdetaljer som kan kombineras till kompletta fästen för montage av antenner m.m. Upphandlingen genomförs enligt förhandlade förfarandet med föregående annonsering i två steg, i enlighet med LUFS. Denna inbjudan avser steg 1 – Anbudsansökan. De kandidater som kvalificerar sig i steg 1 kommer att bjudas in att delta i steg 2 - Anbudsinfordran.
Intern identifierare: 25FMVU3238
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32352000 Antenner och reflektorer
Ytterligare klassificering (cpv): 34999000 Signalgeneratorer, signalfördelare för antenner och galvanotekniska maskiner, 44316000 Järnhandelsartiklar, 44530000 Fästen för industriellt bruk, 45232330 Montering av antenner, 45312300 Installation av antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Detta ramavtal avser inköp av kompletta fästen alternativt fästdetaljer som kan kombineras till kompletta fästen för montage av antenner mm. Nuvarande avtal löper ut 2026-02-22, nytt ramavtal FTN-Antennfästen Enl. FM beställning AM4070104 VMH FTN 25-27.
Intern identifierare: Ramavtal FTN-Antennfästen