2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikalier och förbrukningsmaterial för laboratorieverksamhet
Beskrivning: KTH inbjuder att lämna anbud i upphandling av ramavtal för kemikalier och förbrukningsmaterial avsedda för användning inom KTH:s forsknings- och laboratorieverksamhet.
Intern identifierare: HS-2025-1617
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier, 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38412000 Termometrar, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 44832000 Lösningsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Huvuddel
Intern identifierare: 1684322-0
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 44832000 Lösningsmedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Produktområde
Beskrivning: Kemikalier och förbrukningsmaterial avsedda för användning inom KTH:s forsknings- och laboratorieverksamhet.
Intern identifierare: 1684324-1
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 44832000 Lösningsmedel