2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling ramavtal avseende inköp av lastbilar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende leverans av lastbilar med en totalvikt på över 3,5 men högst 7,5 ton. Uppskattningsvis kommer 50 - 60 lastbilar, skåpbilar och flakbilar att anskaffas under avtalsperioden. Ramavtal planeras att tecknas med upp till tre leverantörer för att möjliggöra valfrihet och bättre möjligheter för leverans av fordon med rätt egenskaper anpassat till verksamhetens behov.
Intern identifierare: 23SVOA1129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling ramavtal avseende inköp av lastbilar