Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Defibrillatorer för räddningstjänsten
Referensnummer: 2022-O002111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33182100 Defibrillator
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att täcka räddningstjänstens behov av halvautomatisk defibrillatorer samt elektroder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner, 33182200 Apparatur för hjärtstimulering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen