2. Förfarande
Förfarande
Titel: biogastransporter 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser Transporter av bolagets gastrailers till och från Verksamhetens Biogasanläggningen vid Kungsängens gård och gastankstationen i Librobäck Uppsala.
Intern identifierare: UVA-2024-01402
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Biogastransporter 2025
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalet omfattar även option på enstaka övriga transporter för hämtning av gastrailer inom Uppsala