683965-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Slamsugare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugarbil
Referensnummer: 23/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144410 Slamsugare
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar en lastbil med slamsug till egen verksamhet.
Inledning
Jönköpings Kommun Tekniska Kontoret, Teknisk Service avser att köpa in 1 st Slamsugarbil för tömning av i huvudsak rännstenbrunnar sommartid samt slamsugning vintertid. Chassiet skall vara anpassat för körning i lättare terräng (svensk landsbygd) samt att hela fordonet inklusive byggnation skall vara anpassat för nordiskt klimat och användas även vintertid.
Anbud ska lämnas på komplett bil enligt kravspecifikation. Den ska vara funktionell och trafikduglig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen