684013-2024 - Resultat
Sverige – Fartyg och båtar – Begagnade trailerbara båtar för farledsarbete
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBegagnade trailerbara båtar för farledsarbete
BeskrivningSjöfartsverket avser att upphandla två (2) begagnade trailerbara båtar som primärt ska användas för lättare farledsarbete. Sjöfartsverket eftersträvar en miljövänlig båt som kan drivas på ett miljömedvetet sätt och som är konstruerad med fokus på hållbarhet och miljö.
Intern identifierare24-03704
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34500000 Fartyg och båtar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBåt 1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBåt 2