684023-2022 - PlaneringSverige-Jönköping: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Upphandling gynekologmottagning
Referensnummer: 22/875
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
I syfte att få synpunkter från branschen inför kommande upphandling av gynekologmottagning efterfrågar Region Jönköpings län område Inköp och Folkhälsa och Sjukvård synpunkter på förslag till kravspecifikation för den aktuella upphandlingen.
Svar och synpunkter lämnas i excelfilen "Svarsdokument RJL Utkast Extern Remiss 221202". Ni lämnar bara svar på de krav som ni anser är viktigast, dvs det finns ingen förväntan att ni ska svara/ge synpunkter på samtliga tänkta krav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121210 Gynekologisk vård eller förlossningsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss inför upphandling av specialistmottagning inom gynekologi.