68406-2018 - ÄndringSverige-Karlstad: Anläggningsarbete
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten asfalt
Referensnummer: 0222-18/TFN-2018-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar beläggningsarbeten med bitumenbunda och cementbundna överbyggnadslager för väg, plan od inom Karlstads och Hammarö kommuner