2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt Slussen SN94 Stomkomplettering bussterminal
Beskrivning: Stomkomplettering i bussterminalen i Katarinaberget.
Intern identifierare: 183-E2021-01075
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: SN94 Stomkomplettering bussterminal
Beskrivning: Utförandeentreprenad innefattande arbeten med bl.a. stomkomplettering inklusive betong- och konstruktionsarbeten för ny bussterminal vid Slussen. UIpphandlingsform är delad entreprenad med ersättningsform fastpris utan indexreglering.
Intern identifierare: SN94 Stomkomplettering bussterminal