See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Papper och plastmaterial
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Papper och plastprodukter till Region Jämtland Härjedalen. Upphandlingen omfattar 14 ramavtalsområden där anbud kan lämnas på ett eller flera områden samt att ett område Övrigt medger att lämna anbud per produkt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30192000 Kontorsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bägare medicin
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:1
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar, 30197640 Självkopierande eller övrigt kopieringspapper, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 42968300 Toalettpappershållare, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39200000 Inredning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Cellstoff
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:2
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Engångsservis
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:3
Huvudklassificering (cpv): 39222100 Engångsartiklar för catering
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Hygienpapper, torkpapper samt hållare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:4
Huvudklassificering (cpv): 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Källsortering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:5
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Påse, papper och plast
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:6
Huvudklassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Servering och servetter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:7
Huvudklassificering (cpv): 39222000 Produkter för catering
Ytterligare klassificering (cpv): 39310000 Cateringutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Säckar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:8
Huvudklassificering (cpv): 19520000 Plastprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Torkduk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Tvättlappar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Underlägg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Vård
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Övrigt samt omslagningspapper
Beskrivning: För denna del kan anbudsgivare välja att lämna anbud på en eller flera artiklar. Vinnare utses per artikel.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:13
Ytterligare klassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Etiketter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101949:Lot:14
Ytterligare klassificering (cpv): 30199760 Etiketter