See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mekaniska tjänster
Beskrivning: Gällivare Energi AB avser att genom ett förhandlat förfarande upphandla ramavtal med upp till två (2) leverantörer för mekaniska tjänster och reparationsarbeten inom produktionsverksamheten. Uppdraget omfattar svetsarbeten, montage, reparationer av utrustning, samt övrig mekanik kopplad till kraftvärmeanläggningens drift.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44212320 Diverse konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117017:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 45262680 Svetsning, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar