684111-2022 - ÄndringSverige-Täby: Datorrelaterad utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SERVER OCH NÄTVERK 2.0
Referensnummer: KS 2021/170-06
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en upphandling av samarbetspartner som ska tillhandahålla server- och nätutrustning, tillbehör, tillhörande tjänster och konsulttjänster.
Upphandlingen omfattar Täby kommuns samtliga verksamheter.
Upphandlingens omfattning grundar sig i Täby kommuns behov och behov av flexibilitet. Anbud ska lämnas på avtalsområde A och / eller avtalsområde B.
Anbudsområde A/Avtalsområde A avser  produkter såsom server och nätutrustning med tillhörande tjänster.
Anbudsområde B/Avtalsområde B avser konsulttjänster med tillhörande produkter.