2. Förfarande
Förfarande
Titel: Komradio och tillbehör
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av komradioenheter inklusive tillhörande tillbehör, tjänster och support till Sveriges domstolar. Syftet med avtalet är att säkerställa tillgång till robust och tillförlitlig kommunikationsutrustning för Sveriges Domstolars ordningsvakter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32570000 Kommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115166:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32230000 Radiosändare med mottagare, 32236000 Radiotelefoner