684159-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten – Nybyggnation av Blåljusstation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av Blåljusstation
Beskrivning: Anbudsansökan Nybyggnation av Bläljusstation Hörby Kommun
Intern identifierare: TN 2021/303
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser nybyggnation av Blåljusstation i två plan i Hörby kommun.
Intern identifierare: Nybyggnation av Blåljusstation