684191-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsförvaltning – Ramavtal konsulter för kapacitetsutredningar, projektering och besiktning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konsulter för kapacitetsutredningar, projektering och besiktning
BeskrivningBeställarens avsikt med upphandlingen är ett ramavtal för avrop av kapacitetsutredningar, förstudier och projektering av beställarens befintliga verksamhetslokaler, både egenägda och inhyrda. Avrop kan även avse stöd för fastighetsförvaltningen vid genomförande av beslutsunderlag som inkommer gällande lokaler och fastigheter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUtredande konsult
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102095:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelProjektledare
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102095:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBesiktningsman
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102095:Lot:3