684223-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Pipetteringsrobot
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPipetteringsrobot
BeskrivningUpphandling av pipetteringsrobot till labbet
Intern identifierare2.3.1-2024-015874
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
BeskrivningKöp av en pipetteringsrobot till laboratorium
Del (anbudsområde)LOT-0002
BeskrivningUpphandling av en pipetteringsrobot till laboratorium