Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsultjänster -VVS Projektering
Referensnummer: UH-2023-166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder tillsammans med de kommunala bolagen Witalabostäder AB, Njudung Energi Vetlanda AB och AB Vetlanda Industrilokaler till anbudslämning avseende tekniska konsulttjänster -VVS-Projektering.
Konsultuppdraget innefattar även komfortkyla, sprinklersystem samt styr- och övervakning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tekniska konsulttjänster -VVS Projektering