2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala enheter/arbetsplats - Datorer, Telefoner, tillbehör och tjänster
Beskrivning: Digitala enheter inklusive tjänster, så som telefoner och datorer med tillbehör.
Intern identifierare: KSN-2025-00074
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213200 Portföljdator, 30213300 Stationär dator, 30214000 Arbetsstationer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar, 30231320 Pekskärmar, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237200 Datortillbehör, 30237210 Antireflexskärmar, 30237220 Musmattor, 30237230 Fickminnen, 30237240 Webbkamera, 32250000 Mobiltelefoner, 32342100 Hörlurar, 32550000 Telefonutrustning, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning, 72110000 Rådgivning för val av maskinvara, 72222200 Strategisk planering av informationssystem eller informationsteknik, 72222300 IT-tjänster, 72500000 Datortjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000