2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem: Projektstöd
Beskrivning: Detta dynamiska inköpssystem ska tillgodose behovet av projektstöd och specialistkompetens för uppdrag inom trafikkontoret samt exploateringskontoret. Det finns två delområden som leverantörer kan ansöka om deltagande, delområden omfattar konsulter i rollen som projektledare/byggprojektledare och konsulter med specialistkompetens inom olika områden för att stötta olika projekt.
Intern identifierare: T2024-02365
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72228000 Konsulttjänster för integration av maskinvara, 72246000 Konsulttjänster för system, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79910000 Kapitalförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Projektledare/byggprojektledare
Beskrivning: Uppdragen inom delområdet består av investerings- och reinvesteringsprojekt på stadens allmänna platser och anläggningar samt samverkansprojekt med externa aktörer.
Intern identifierare: Delområde 1: Projektledare/byggprojektledare
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Specialistkompetens
Beskrivning: Delområdet omfattar konsulter med specialistkompetens som stöd till trafikkontorets olika projekt.
Intern identifierare: Delområde 2: Specialistkompetens