2. Förfarande
Förfarande
Titel: AV och distansmöten 2024
Beskrivning: Upphandlingsföremålet omfattar ett helhetsåtagande för olika varor och tjänster för ljud, bild, foto, distansmöten, videokonferens och liknande audiovisuella varor som möjliggör möten eller informationsspridning med hjälp av elektronik och teknik. AV och distansmöten får avropas upp till en sammanlagd omsättning om 2 miljarder SEK exklusive mervärdesskatt under Ramavtalets löptid.
Intern identifierare: 23.3-14452-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32321000 Storbildsprojektorer, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000