684553-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Service och reparation hissar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService och reparation hissar
BeskrivningService och reparationer av hissar, biträde vid årlig besiktning samt utsläpp av personer som sitter fast i hiss. Nyinstallation respektive större ombyggnation av hissar omfattas ej av detta ramavtal utan konkurrensutsätts genom separat upphandling.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89278:Lot:1