684582-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning – Kalkylkonsulttjänster 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKalkylkonsulttjänster 2024
BeskrivningUpphandling avser ramavtalet av konsulttjänster, kalkylberäkning för Trafikkontoret och Exploateringskontoret, Stockholms stad.
Intern identifierareT2023-02628
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning
Ytterligare klassificering (cpv): 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71322100 Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKalkylkonsulttjänster 2024