2. Förfarande
Förfarande
Titel: Partneringledare i projekt Nya Rya
Beskrivning: Gryaab har upphandlat en samverkansentreprenad Nya Rya (strategisk partnering) i syfte att bygga ut anläggningen för en utökad kapacitet. Den utbyggda delen av verksamheten som planeras att anläggas på fastigheter intill befintliga Ryaverket, bedöms kunna tas i drift år 2036. I projektet Nya Rya behöver Gryaab en partneringledare som stöd i entreprenaden.
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000