Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träd och buskar
Referensnummer: KSN-2020-02387
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03452000 Träd
II.1.4.
Kort beskrivning
Planeras påbörjas Q3
''Uppsala kommun expanderar och är därför i stort behov av plantering av träd och buskar inom hela kommunens område, både för de kommande byggnationerna och de befintliga områdena, så att omgivningen blir vacker och tilltalande.''
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03451300 Buskar, 03452000 Träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen