684711-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för kalkylprogram – Kassasystem till Botkyrka kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKassasystem till Botkyrka kommun
BeskrivningUpphandlingen avser ett kassasystem till i Botkyrka kommun.
Intern identifierareKS/2023:00458
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212991 Programvaruutvecklingstjänster för kalkylprogram
Ytterligare klassificering (cpv): 48110000 Programvara för kassasystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 72212110 Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser ett Kassasystem till Botkyrka kommun
Intern identifierareKassasystem till Botkyrka kommun
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster