2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av E-arkiv
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av e-arkiv med tillhörande implementeringen. Under kontraktstiden ingår service, support, uppgraderingar, uppdateringar, utbildningar samt tillhörande tjänster med mera.
Intern identifierare: KS/2024:345
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92512000 Arkivtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48517000 IT-programvara, 48731000 Programvara för filsäkerhet, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72222300 IT-tjänster, 75110000 Allmänna offentliga tjänster, 79560000 Arkivering, 79995100 Arkiveringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av e-arkiv med tillhörande implementeringen. Under kontraktstiden ingår service, support, uppgraderingar, uppdateringar, utbildningar samt tillhörande tjänster.
Intern identifierare: Upphandling av E-arkiv