684892-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Skolskjuts Svågadalen (Hudiksvalls kommun)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts Svågadalen (Hudiksvalls kommun)
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att få en trygg, säker, pålitlig, effektiv och hållbar skolskjuts utöver hela kontraktstiden.
Intern identifierare14067
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkolskjuts Svågadalen (Hudiksvalls kommun)